Q & A
Fundacja Otwarty Dialog powstała z inicjatywy Marty Kolanowskiej (pełniącej obecnie funkcję Prezesa Zarządu Fundacji) w 2018 r. Fundacja została założona w oparciu o doświadczenia i kontakty wyniesione podczas prowadzenia badań naukowych w regionach tropikalnych. Przyczynkiem do powstania naszej organizacji stała się postępująca deforestacja cennych przyrodniczo obszarów Kolumbii. W nasze działania na rzecz badania i ochrony bioróżnorodności oraz edukacji przyrodniczej włączyli się naukowcy i aktywiści z Polski, Kolumbii, Ekwadoru, Filipin, Francji oraz USA.
Obok badań naukowych oraz działań na rzecz ochrony przyrody, Fundacja prowadzi projekty edukacyjne oraz popularyzujące wiedzę o bioróżnorodności. We współpracy z partnerami prowadzimy warsztaty oraz organizujemy konferencje. Podjęliśmy również działania mające na celu konsolidację polskich badaczy tropików.
Fundacja jest finansowana z darowizn i grantów pochodzących od osób prywatnych, firm i instytucji, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Fundacja była m.in. Partnerem Wspierającym Uniwersytet Łódzki w projekcie NAWA – Akademickie Partnerstwa Międzynarodowe.
Sprawozdania finansowe i merytoryczne z działalności polskiej filii Fundacji są co roku składane do Ministra właściwego ds. nauki.
Organami statutowymi Fundacji są Zarząd, Komitet Naukowy oraz Zespół ds. Edukacji i Promocji Nauki. Fundatorem „Biodiversitatis” jest Marta Kolanowska. Trzyosobowy Zarząd Fundacji Tworzą Marta Kolanowska, Radomir Jaskuła oraz Marta Kras. Komitet Naukowy koordynuje działania związane z badaniami naukowymi oraz ochroną ekosystemów tropikalnych. Zespół ds. Edukacji i Promocji Nauki tworzony przez doświadczonych nauczycieli akademickich oraz edukatorów opracowuje strategie popularyzacji wiedzy o bioróżnorodności.
Dołącz do nas lub wesprzyj nas finansowo.
Fundacja „Biodiversitatis” nie jest uprawniona do otrzymywania 1% podatku.